Ana Sayfa / / Havuz Örtüleri

Havuz Örtüleri

Havuz örtüleri havuzun kullanılmadığı zaman kapatılarak kirlenmesini, suyun ve derinin yani taban kısmının temiz kalmasını, içeriyte kalıntı, toz ve kir gibi maddelerin girmesini önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Havuz örtüleri kullanırken havuzun şekline göre bir şeçim yapmak elinizde olmaz. Genellikle havuz örtüleri dikdörtgen biçiminde olup havuzunun yan kısımlarında dahil olmak üzere tüm alanın kapatılmasını sağlamaktadır. Havuz örtülerini kullanmak uzun süreli kullanılmayan havuzlarda çok önemlidir. Havuz temizliği yaparken işinizin daha kısa sürede bitmesi ve daha ekonomik bir şekilde temizlik yapabilmeniz için bu örtülerin kullanılmasına dikkat etmeniz gerekir. Havuz örtüleri kendi içinde otomatik ve manuel kullanım sağlayan iki şekilde yapılır.
Otomatik Havuz Örtüleri
Otomatik olarak ayarlanabilir özülleiğinden dolayı kısa bir sürede kendiliğinden açınıp kapanabilme özelliği vardır. Bu örtüler havuzu geçici olarak kapattığınız zaman kullanmaya daha elverişlidir. Havuz örtüleri türlerinden otomatik örtüler kısa bir zaman içinde kapanıp açılabilir. İnce katmanları sayesinde havuzu kullanmadığınız zaman diliminde havuzun siz gelene kadar yüzeysel olarak kirlenmesini engeller. Havuzlar açık durduğu zaman her türlü kiri ve pisliği içinde taşıyabilir. Rüzgarın etkisiyle havuza kum ve yabancı maddelerin girmesi kolay olur. Havuzu kullanmadığınız zaman otomatik örtüleri kullanarak kendiliğinden açınıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik örtüler manuel havuz örtülerine göre biraz daha pahalıdır.
Manuel Havuz Örtüleri
Havuzun yazlık gibi kısa süre kullanılan veya belirli aralıklarla kulllanılan bir alanda olabilir. Havuzun kısmen kullanıldığı, uzun süre kullanılmadığı zamanlarda havuza örtü serilmesi ve bu örtünün kalın olarak havuzu her türlü yabancı maddeden koruması gerekir. yanlardan gerilerek serilen manuel havuz örtüleri uzun süreli olarak kullanılmayan havuzlarda kullanılır. Havuz kenarları dahil olmak üzere havuzun tüm alanını kalın bir örtüyle kaplayarak havuzda koruma sağlar. Bu sayede havuzu tekrar kullanmak isteyeceğiniz zaman temiz bir havuzun sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Manuel örtüleri kullanmak kendiliğinden açılığ kapanma sağlamadığı için havuza siz istemeden kimsenin girmesini de engeller. Manuel örtüler mevsimsel şartlara karşı otomatik örtülere göre daha dayanıklıdır. Diğer yandan manuel örtülerin fiyatları otomatik örtülere göre daha uygundur.

İncele

Havuz Aydınlatma Lambaları

Havuz aydınlatması görünüm olarak hoş bir görüntü vermesinin dışında bazı durumlarda gerekli olan bir durumdur. …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (10 votes, average: 100.00 out of 5)
Loading...
Loading...